avatar
3 хвилин читати

Що таке семантичне ядро, як працює і чому це важливо для сайту

Що таке семантичне ядро, як працює і чому це важливо для сайту

Якщо просто для розуміння, то семантичне ядро - це набір слів (ще їх називають "ключі"). Наприклад:

Уявіть, що у вас є магазин канцелярських товарів. Для того, щоб потенційний клієнт знайшов ваш магазин через пошукову систему, вона (пошукова система), має знати, що у вас є, що б цю інформацію показувати тим самим потенційним клієнтам.

Якщо у вас є, наприклад, розділ з олівцями, то на цій сторінці мають бути ключові слова, які підходять конкретно для цього розділу (купити олівці). А для розділу про зошити - ключові слова про зошити.

Тобто ключові слова - це такі собі слова-маяки для вашого сайту. Вони допомагають пошуковій системі зрозуміти, які інформація розміщується на кожній вашій сторінці, і коли потрібно показувати їх користувачам. І коли людина буде шукати зошити в пошуковій системі, то є шанс, що ваша сторінка буде також йому запропонована для перегляду.

Де використовувати ключові слова на сайті?

Насправді семантика пронизує ваш сайт від верху до низу. Всі слова, які ви можете бачити в коді сторінки (саме так, в коді, а не тільки в візуальній частині (тому що пошукова система аналізує код)) враховуються як семантика.

Заголовки: H1, H2, H3…

Тексти: Опис товару, статті в блозі, опис розділу, про вашу компанію, текст відгуків, характеристики й інше.

Мета-теги: Title, Description - це те, що показує пошукова система вашим потенційним клієнтам у пошуковій видачі. Вони мають бути прописані так, щоб не тільки привернути увагу, а й мати в собі ті самі важливі ключові слова.

URL: Також використовуються в pidbnomu-viglyadi

Зображення: Навіть в картинках є спеціальні атрибути alt та title які бачить пошукова система і враховує при ранжуванні.

Що таке повне семантичне ядро?

Повне семантичне ядро охоплює всі можливі варіанти запитів, які можуть використовувати ваші потенційні клієнти, від загальних до вузькоспеціалізованих. Це охоплює й ті запити, які можуть здаватися неочевидними, але все ж таки приводять до вашого сайту зацікавлених користувачів.

Наприклад, якщо ви продаєте зошити, то недостатньо просто створити одну сторінку, тому що люди шукають також:

  • зошити на 96 сторінок;
  • зошити на 48 аркушів;
  • зошити на 36 сторінок і так далі

Чи більше ви зможете закрити запитів людей по тематиці, тим краще.

Що таке ВЧ, СЧ та НЧ запити?

Кожен запит має свою частотність - цей приблизна кількість разів, скільки люди роблять пошук з таким ключем в місяць. Вони діляться на:

  • ВЧ запити (високочастотні): Слова та фрази, які люди вводять в пошук дуже часто, наприклад, “купити зошит”. Вони мають найбільше трафіку, але й найбільшу конкуренцію.
  • СЧ запити (середньочастотні): Більш вузькоспеціалізовані запити, такі як “зошит на 96 аркушів”. Трафік на них менший, але й конкуренція менша.
  • НЧ запити (низькочастотні): Дуже специфічні запити, такі як “зошит 96 аркушів на пружині”. Не так багато трафіка, але конкуренція мінімальна, і вони частіше всього ведуть до покупки, бо людина вже знає, чого саме конкретно хоче.

Чи потрібно створювати сторінки під НЧ запити?

Так, це може бути дуже вигідною стратегією. Уявіть, що хтось шукає "зошит 96 аркушів на пружині". Цей запит може бути нечастим, але користувач, який його задає, вже готовий до покупки. Створюючи сторінки, які точно відповідають таким запитам, ви можете залучити цільову аудиторію і збільшити продажі.

А внаслідок того, що таких запитів досить багато, в сумі вони приносять суттєвий конверсійний трафік.

Головне тут не перестаратись і не наробити багато сторінок на яких немає попиту. Тому що це буде вважатись пошукову систему як спам, і погано вплине на весь проєкт.

Збір ключових запитів та кластеризація

Збір ключових слів - це початковий етап формування семантичного ядра. Для цього можна використовувати кілька методів та інструментів:

  • Google Keyword Planner: Безкоштовний інструмент від Google, який допомагає знаходити ключові слова на основі запропонованих ідей. Він показує обсяги пошуку та рівень конкуренції за кожним запитом.
  • Ahrefs, SEMrush, SerpStat: Платні сервіси, що надають глибший аналіз ключових слів, включно з їхньою складністю та потенційним трафіком. Ці інструменти також дають змогу аналізувати ключові слова конкурентів.

Але зібрати декілька тисяч та навіть десятків тисяч запитів недостатньо. Потрібно їх почистити та розбити на кластери по тематичним сторінкам.

Кластеризація - це процес групування зібраних ключових слів у тематичні категорії.

Це робиться для того, щоб оптимізувати кожну сторінку сайту під набір взаємопов'язаних запитів, що покращує структуру сайту і його розуміння пошуковими системами. Щоб зошити були з зошитами, а олівці з олівцями. Приклад кластеризації:

Приклад кластеризації
Приклад кластеризації

Для кластеризації вже використовуються професійні інструменти, де робота виконується тільки на 40% вручну. Але можна робити в таблицях повністю вручну, якщо це невеликі об’єми.

Створення та організація семантичного ядра - це не разове завдання, а постійний процес аналізу, оновлення та оптимізації. Правильний підхід до збору та кластеризації ключових слів значно підвищує видимість сайту в пошуку, залучаючи більше цільової аудиторії та покращуючи загальну конверсію сайту.

Правильне використання готової семантики покращить позиції вашого проєкта в пошуковій системі та допоможе залучати ту аудиторію, яка для вас потенційна, та шукає саме те, що ви пропонуєте. Це основа успішної SEO-стратегії, яка призводить до збільшення продажів та закріплення ваших позицій як бізнесу в інтернеті.

Підписуйтесь на телеграм канал @ban_media

0 Коментар