Багато моїх знайомих "плачуть" і страждають, що не можуть претендувати на посади в IT, тому що:
- Не є технарями – не володіють мовами програмування і взагалі ненавидять математику
- Їм бракує 4-6 годин щодня, щоб навчатися новому
- Відсутність грошей, щоб оплачувати дорогі курси та менторів
- Взагалі не вірять, що в епоху кризи та скорочень в IT можна туди потрапити без досвіду
Відразу хочу сказати, що потрапити в IT не просто, але я зараз підкажу вам найкоротший шлях. Не перемикайтеся, скрольте нижче :)
Існує такий взаємовигідний формат для компаній і потенційних співробітників, як "стажування"/Internship – і це ваш золотий квиток у світ сучасних компаній, які змінюють світ, піклуються про людей і люблять їх.
Стажування може бути оплачуваним і ні.
Другий варіант я пропоную не розглядати зовсім, тому що вам потрібно на щось жити і мати можливість повноцінно зануритися в новий світ.Оплачуваних стажувань БАГАТО, і для них зовсім не обов'язково мати досвід роботи в даній сфері.Навіщо це компаніям?
За допомогою цього інструменту компанії відбирають таланти, які здатні працювати на потрібних посадах, просто ще не мали можливості спробувати себе в IT. По суті, вони шукають здібних людей і готові вкладати в вас, розвивати професійно.Після стажування (воно може бути 1-6-12 місяців), як правило, вам запропонують пройти щось на кшталт тесту і в разі успішного проходження вам зроблять заповітний офер!
Плюси для вас:
- Можливість познайомитися з світом IT та ще й з ЗП
- Шанс вивчити тільки те, що будете застосовувати, і отримати офер досить швидко. Звичайний пошук для новачка в IT може затягнутися на роки, це не жарт:)
- Це чудова можливість познайомитися з професіоналами, знайти однодумців і взагалі якісно змінити оточення. Тут, звичайно, все залежить від вас і бажання спілкуватися.
- Зануритися в свою професію так, як не вийде цього зробити ні на яких курсах. Ви одразу будете в океані, а не вчити теорію по книгах і презентаціям.
Плюси для компанії:
- За час стажування вони навчили людину конкретно під свою компанію і сферу відповідальності;
- Беруть людину-новачка, як правило, сильно вмотивованого зростати, і можуть платити на рівні джуна або трохи нижче;
- Заздалегідь оцінили, як ви себе ведете в колективі, підходите чи ви для командної роботи.
Знайти таке стажування можна за професіями:
- Маркетолог;
- Розробник;
- Дизайнер;
- Проджект менеджер;
- Тестувальник;
- HR та багато інших.
На своєму Telegram-каналі я зібрала список сайтів, де регулярно з'являються такі пропозиції - підписуйтесь і зберігайте.
Я отримала свою першу роботу після стажування. Без досвіду, в IT, як Проектний Менеджер. Вийшло у мене, вийде і у тебе! Сміливіше!
Рекомендовані статті