avatar
5 хвилин читати

Чи потрібне SEO на етапі розробки сайту?

Рекомендації та поради

Чи потрібне SEO на етапі розробки сайту?

Ретельно продумана структура сайту на початковому етапі забезпечує міцний фундамент, що дозволяє економити кошти та уникнути необхідності у подальших технічних втручаннях та коригуваннях

Іноді витрати на доробку перевищують витрати на розробку. Щоб уникнути таких ситуацій, краще звертатися до фахівців з SEO на ранньому етапі релізу. 

SEO на етапі розробки сайту - це комплекс стратегій та практик, спрямованих на оптимізацію веб-проекту ще до його введення в експлуатацію. Цей процес включає в себе оптимізацію контенту, структури сайту, коду та інших елементів з метою забезпечення високого рейтингу та ефективного індексування пошуковими роботами (😄 далі буде простіше, це база, тому вона має бути тут).

Простіше кажучи, це основні частини рецепту успішного сайту в майбутньому.

Уявіть, що ви готуєте ідеальну страву:

 • Свіжі інгредієнти: релевантні ключові слова, які люди шукають.
 • Ароматні спеції: чіткі та інформативні мета-теги.
 • Секретний соус: логічна структура сайту, зручна для користувачів

Змішайте все це на етапі розробки сайту, і не забуваємо про презентацію страви!  Стильний дизайн та зручна навігація - це як основа кулінарного шедевру, який ви оформляєте на тарілці перед подачею. Привертаючи увагу та створюють перше враження, спонукаєте відвідувачів залишатися та смакувати ваші сторінки сайту.

Які ключові аспекти SEO слід враховувати при початку створення сайту?

 • Дослідження ключових слів: визначення цільових ключових слів, які відповідають тематиці сайту та запитам аудиторії.
 • Чистий та читабельний URL: які відображають зміст сторінки і містять ключові слова. 
 • Метатеги: налагодження унікальних та змістовних метатегів (title, description), що відображають суть сторінки, але не забуваємо про шкідливий переспам.
 • Структура сайту: ви - архітектори веб-простору, що будуєте місто сайту з вулицями навігації та кварталами контенту,  тому має бути розробка логічної та зручної структури сайту.
 • Мапа сайту: створення XML-карти сайту для полегшення індексації сторінок пошуковими системами.
 • Швидкість завантаження: оптимізація швидкості завантаження сторінок за допомогою стиснення файлів, кешування та інших технічних методів.
 • Мобільна адаптація: впевненість, що сайт коректно відображається на різних мобільних пристроях.
 • Внутрішні посилання: створення внутрішніх посилань для підтримки структури сайту та зручності навігації.

Основні кроки SEO на етапі розробки сайту

Розповім про основні три:

Перший крок. Дослідження ключових слів: тут все логічно, сторінки мають бути максимально релевантними запитам. 

Також, хочу додати окремо, що текст має не лише заповнювати простір на сайті, а й мати відчутний сенс для відвідувачів. 

Кажуть що SEO-спеціалістам сняться нічні кошмари, що представляють жахливі образи у вигляді словесних пустощів, таких як "супер", "мега", "ідеальний", "стильний", "сучасний", "зручний", "модний" і т.д. Рекомендую вам звернутися до професійного копірайтера для створення змісту сайту. Або, якщо обмежені ресурси, прочитайте книгу "Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів". Це дуже практичний посібник, що легко засвоюється, і кожен розділ супроводжується конкретним прикладом.

Книга "Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів"
Книга "Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів"

Другий крок. Правильна структура веб-сайту. 

Після визначення ключових слів і їхнього використання на сайті, наступним важливим кроком є створення правильної структури веб-сайту. Відповідна організація ваших сторінок і контенту сприятиме кращому розумінню сайту як пошуковими системами, так і користувачами.

На цьому етапі іноді виникають ситуації, де не існує однозначної відповіді. Це як загадкові головоломки, де кожен намагається придумати нові, інноваційні рішення, які захоплять увагу пошукових систем. Але забувають просту істину, яку часто я нагадую клієнтам:

«Давня порада Google «Не робіть нічого для Google» суперечить інтуїції всім, хто намагається досягти успіху з Google».

Центральний принцип полягає в тому, щоб завжди тримати фокус на користувачі.

Третій крок. Внутрішня оптимізація сайту. 

Внутрішня оптимізація сайту – це комплекс заходів, спрямованих на поліпшення структури, контенту та технічних аспектів самого веб-ресурсу з метою підвищення його видимості в пошукових системах і покращення користувацького досвіду (більш технічно обговоримо в наступних статтях).

Уявіть, що ваш сайт – це  🏘️ будинок: 

 • Внутрішнє оздоблення: якісний контент, чітка структура, зручна навігація, технічна оптимізація.
 • Меблі: релевантні ключові слова, мета-теги, заголовки.
 • Освітлення: чітка структура URL, швидке завантаження сторінок.

На сайті, як і в будинку, важливо, щоб був порядок ☝️ Тому розповім вам невеличку казочку...

Жив-був на світі один пухнастий SEO-Муркотун. Він обожнював гратися з ключовими словами, лазити по мета-тегах і ганятися за заголовками.

Одного разу котик вирішив оптимізувати сайт свого господаря. Він ретельно вилизав всі сторінки, вичесав дублікати, а потім пухнастими лапками написав чіткі та цікаві мета-теги.

Господар був вражений! Сайт засяяв чистотою, а його позиції в пошукових системах стрімко зросли.

Мораль: Внутрішня оптимізація сайту – це не лише про технічні нюанси, але й про креативність, любов до своєї справи та пухнасті лапки!

Ловимо інсайд:

"Сторінки мають бути створені для користувачів, а не для пошукових систем"

На етапі розробки сайту SEO відіграє ключову роль у створенні веб-ресурсу, який буде здатний привертати увагу та забезпечувати високий рівень видимості в пошукових системах. Інтегруючи SEO-стратегії на ранніх стадіях проекту, ви забезпечуєте оптимальну основу для подальшого розвитку та просування вашого сайту. 

Дуже часто на етапі створення сайту клієнти мають ряд питань: «Чи потрібне мені SEO?», «Як знайти відповідного фахівця?», «З чого почати?»"

2 лютого 2024 року Google оновив посібник «SEO Starter Guide», де нещодавно аналітик Гері Ілліс опублікував інформацію про внесені зміни також на своїй сторінці.

Посібник, на мою думку, може бути корисний як для початківців в SEO, так і для тих, хто планує створити власний сайт або зараз знаходиться на етапі розробки.

У цій сфері немає обмежень - ви можете виходити за горизонти, експериментувати та створювати щось велике і грандіозне. SEO - це не лише про технічні деталі та оптимізацію контенту. Це про створення віртуальних світів, де кожен пошуковий запит - це нова можливість привернути увагу та здивувати аудиторію. Зберігаючи баланс між задоволенням потреб користувачів та вимогами пошукових систем, ми можемо створювати справжні шедеври в цифровому просторі.

Тому, якщо у вас виникнуть будь-які питання, не соромтеся задати їх у коментарях нижче або напишіть мені у Телеграм @SpartaDi

Підписуйтесь на телеграм канал @ban_media
19 Коментарі
avatar
Treem
5 months ago

Seo гроші на вітер😄 було актуальним років так 10 тому😆 юзабельність сайту так, все інше від лукавого)) Шукайте нормальних арбітранів за тіж бюджети і не чпокайте вола під назвою Гугль місяцями в надії на успіх ( ще часом реанімація сайтів на дропдоменах може стрельнути, але там теж нюансів тонна) 😉

avatar
Diana
5 months ago Author

Золоті поради з минулого століття? Це вже застарілий підхід! SEO - це просто витрачені гроші та час, але хто має час на якість та органіку, коли можна бути “королем сміття” в мережі? 😅

Я сподіваюся, ви не покладалися на карти Таро при формуванні таких ідей! 😄

Рішуче спробую ваші методи інтернет-маркетингу, тому залишу в коментарях цю мантру щоб врятувати вола і нас :“Нехай живе SEO! Хай цей невмирущий владар інтернет-джунглів керує нашими діями та пристрастями, поки його останнє ключове слово не буде сказане." 😂

Дякую вам за відгук!)

avatar
Treem
5 months ago

Тільки по таро і пишу каменти читаючи такі "глибокі" СЕО-простині і одіяла 😆

avatar
Diana
5 months ago Author

Chief Executive Officer? 😅 Зауважте: фраза "різниця між SEO та СЕО" має частоту 7.1 тисячі запитів 😉📈


avatar
Treem
5 months ago

Розумниця доченька👏😄

avatar
Admin
5 months ago

Ми бачимо трафік на БАН з пошуку, тож SEO це точно не гроші на вітер, там є трафік і ним потрібно займатись якщо у вас білий проєкт, а не арбітражна темка)

avatar
Анж
5 months ago

Так SEO гроші на вітер, і цей вітер приніс на одному з моїх проектів 80% трафіку на сайт, що дорівнює кільком сотням тисяч відвідувань на місяць.

avatar
Treem
5 months ago

Життя надто коротке щоб займатися ceo😂

avatar
Анж
5 months ago

Життя в цілому дуже коротке і непередбачуване. Хто зна, може через 2 роки і ви будете займатися SEO, або станете СЕО

avatar
Treem
5 months ago

Дякую, вже Слава Аллаху пройшов цей творчий етап в житті, сподіваюсь більше не доведеться... Цікаво булоб під цим постом почитати відгуки вебмайстрів про запуски нових вилизаних сайтів під гугліка😄 як успіхи? Скільки ждете індексації нових сторінок магазину чи статей в блогах? Як там позиції по ключам без ссилочок, на якому десятку в ранжуванні😉 Сео зробили/прописали скрізь, є толк? А перелінковочку? Оо...

avatar
Анж
5 months ago

Чекаємо значить відгуки веб-майстрів🤷🏻‍♀️

Якщо почую чи побачу що хтось із моїх знайомих хоче займатися розробкою сайтів чи SEO, ця стаття буде йти в подарунок з моєю увагою.

Дякую за статтю, тепер хочеться ще...

avatar
Diana
5 months ago Author

Лестощі - наші найкращі співрозмовники 😊

Жодних лестощів, тільки факти

avatar
Nazar
5 months ago

Книга згоден топова без води, хоть і не дочитав ще

avatar
Анж
5 months ago

Що думаєте про покупку зовнішніх посилань? Чи має це зараз зміст? Було би цікаво прочитати статтю на цю тему. Окреме дякую за приклади 🙏

avatar
Diana
5 months ago Author

Ідеальне розуміння пошукової системи полягає в тому, що якщо ваш контент є високоякісним і корисним для вашої аудиторії, інші веб-сайти будуть посилатися на нього природно.
Отже, якщо ви все ж плануєте купувати зовнішні посилання, краще інвестувати у якість, ніж у кількість. Одне якісне посилання може мати більший вплив на ваш рейтинг, ніж десятки неякісних посилань

avatar
Admin
5 months ago

👏🏻👏🏻👏🏻

Нам це потрібно було пів року назад 🥲

avatar
Diana
5 months ago Author

Іноді, запізнюючись, ми досягаємо більшого, ніж ті, хто приходить вчасно 😊