![Люди, продукти, компанії](https://ban.media/uploads/avatars/Qmo4btFIWKp1D4Rm6E7KccWfuf847rhWN0u7SRRA.png)
![Арбітраж на проксі. Частина 2](https://ban.media/uploads/stories/102/NGx0hc0VA2wTnH7iFvzANJz4M8XlYH-meta0LrQsNCy0LXRgC5wbmc=-.png)
Перша частина: ban.media/story/arbitrazh-na-proksi
Результати конкурсу: роздача виявилась нікому не потрібна 🥲 більше не робитим таку хуйню. Всі хто заповнив профіль і залишав коментар, якщо вам потрібні проксі – пишіть мені в телеграм.
В попередній історії я розказав як виникла ідея створити ресейл продукт і план його створення. Закінчилось на тому, що сервіс який планувалось ресейлити підняв ціни, я знайшов китайців, але вони не мали функціоналу для перепродажі.
![](https://ban.media/uploads/stories/img/VGBmu0BgANXR3MM69eCc6Wdr0sfV98HanqDM1sS9.png)
В IPRoyal є перевірка KYC і обмежений доступ до деяких сайтів, по типу платіжних систем. Так роблять щоб убезпечити себе від людей які будуть використовувати проксі в шахрайських цілях. Також у них є мобільний застосунок, з сотнями тисяч інсталлів, в якому платять кошти за використання інтернету.
У китайців навпаки, на сайті запевняють, що це етичні проксі, але де вони їх насправді беруть – хуй поймеш. Запитав у підтримки:
![](https://ban.media/uploads/stories/img/DB44XilZm4CgRjh6xrlZzEMOY1EvlTC3vw0w4C2l.png)
Ціни у китайців набагато дешевші, я купив за 500$ 575GB трафіку.
При таких цінах, можна було продавати по 3$ за GB і тримати найнижчу ціну на нашому ринку серед відомих серевісів. Навіть якщо хтось із тіктокерів пішов би до китайців, то не зміг би купити 10GB трафіку за 30$, бо у нас було дешевше за рахунок опту.
Кабінет ресейлера доступний відразу, схема таж сама: реєструєм домен, прокидуєм через клауд, прописуєм CNAME і видаєм унікальний логін пароль.
![](https://ban.media/uploads/stories/img/hfEtS2daNZr1qlleM3DbSiAntMXpsVf12O0idGhM.png)
Я писав китайцям, просив API для генерації Auth-User List, але вони не розуміли що я хочу від них і пропонували робити все ручками
![](https://ban.media/uploads/stories/img/B1CpssPP8VpbK6YDGPA6TRC8RMStmLBLChGUZe3K.png)
Вирішили все доволі просто: сніфнули запити і дістали неофіційний API 😁
Але через ненадійність системи, відсутність гарантій і АРІ ми передумали накидувати цілу платформу навколо китайських проксі, а вирішили обмежитись ботом в телеграм.
Створення телеграм боту значно зменшує кількість задач які потрібно зробити. Не потрібно продумувати фронтенд, він і так уже є в телеграмі і доволі обмежений щоб там зробити якесь ноу-хау.
Використовуючи телеграм бота не потрібно заморачуватись з безпекою, з авторизацією, створенням юзерів, відновленням пароля і тому подібними штуками які насправді без сторонніх фреймворків забирають доволі багато часу.
Спочатку, я думав, що бот в телеграм просто полегшить нам запуск мінімально робочої версії і це незручна фігня, але виявлось навпаки – всім байдуже на ті панельки, багато користувачів писали що бот це дуже зручно в порівнянні з сайтом.
Ось так виглядало ТЗ
![вибач Таня, я хуйовий проджект 🥲](https://ban.media/uploads/stories/img/ftXuHjwQ5wt515RJRrmHi4rNQTTQyRmTaT9B8CNz.jpg)
З відключеннями електроенергії, на зарядці макбука, в лінивому режиі бот був написаний, протестований і вилизаний за два тижні.
![](https://ban.media/uploads/stories/img/FQseln4LGudbNq3CT3DB9KWmHTBFLOuuKyZHhlyr.png)
Стек технологій і ресурсів для запуску:
- VPS за 8 доларів з безкоштовною панелькою CloudPanel, але з тим навантаженням яке було – цілком впорався би і хостинг за 2$;
- Бекенд для функціонування бота написаний на php;
- MySQL для бази юзерів і платежів;
- Cryptomus мерчант для прийому USDT;
- Canva щоб зробити логотип і банер.
Логіка бота доволі проста. Юзер тисне /start і в цей момент його telegram id записується в базу даних. Далі він має відповісти на питання «Чий Крим?» Якщо відповідь неправильна – юзер блокується.
Така проста капча допомогла забанити 14 кацапів
Риночок невеликий, я бачив цих людей в чатах до повномасштабного вторгнення, це ті які казали «мьі протів вайньі» це так би мовити ті самі харошиє рускіє які спокійно заливають в деякі українські ПП і на момент запуску бота виїхали з кацапії.
![](https://ban.media/uploads/stories/img/UNdhfJdtaC5o3NJO4wZCD7uHZq4yJLklVqLG4qEV.png)
Перші клієнти
Перші 18 запусків бота прийшли з гілки реклама в t.me/uageek_media це дозволило нам протестувати все на реальній аудиторії і виправити незначні баги.
Потім я попросив t.me/bodyforyou написати щирий відгук у себе на каналі.
З його невеликого каналу, на той момент 400 підписників, прийшло 89 людей. За це йому кожен місяць нараховував 10% реферальських в знак подяки за тести і щирий відгук.
По суті, це все просування яким я займався, якщо це так можна назвати. Ще 107 людей прийшло сарафанкою, загалом було 211 встановлень бота.
Манібек
![](https://ban.media/uploads/stories/img/30lvJEv4nfmVgatc2uu5Ww1FifZt5RJili4nM0Bn.png)
Повернення коштів практично ніхто не просив, наче було декілька випадків, але настільки мало, що воно не варте уваги, скоріше статистична похибка.
Єдиний випадок, який запамʼятався – це коли зі мною домовились за опт без повернення і з гарантією, що клієнт використає трафік за два місяці.
Ціна була 200$ за 100GB. Через 5 хвилин після оплати покупець передумав і сказав, що кидає лити тікток 😂 Манібек я тоді зробив, хоча покупець і не просив.
Статистика
![](https://ban.media/uploads/stories/img/z4Y77HyEHTLmNPpgDy3esm3v0CLaApiuZXQ53yj2.png)
![](https://ban.media/uploads/stories/img/DcLAngFeXmKgW3xWGAHTGmYrD5KpLdbtbyEkDm6N.png)
Закриття і висновки
Про закриття я подумав приблизно через місяць після запуску.
Почекав поки розкуплять і використають трафік. Ще через приблизно через місяць ми надіслали сповіщення щоб користувачі постарались використати трафік до кінця червня інакше зробимо манібек.
На це сповіщення всім було байдуже, люди докупляли трафік і не користувались проксями, тому на початку червня, ми відключили можливість здійснення оплати.
Закритись емоційно і технічно було складніше ніж запуститись. Потрібно було розрахуватись з боргами, все врахувати, нічого не забути, нікого не образити і вийти з цією історії нікому нічого не винним, та й так щоб і собі не в мінус.
На балансах клієнтів залишався трафік, не багато, але потрібно було роздати борги. Тим у кого було менше 1GB трафіку ми перевели це в $ еквівалент, подвоїли суму і відправили в благодійний фонд на ЗСУ.
Тим у кого побільше було трафіку, ми написали в особисті повідомлення і попросили реквізити для повернення. Хтось скидав USDT, хтось казав відправити на ЗСУ, а були такі хто не відповідав.
Залишилось 50$ боргів клієнтам які не відповідали, тому після декількох спроб вийти з ними на звʼязок, ми також відправили ці кошти на допомогу ЗСУ.
У нас колись було багато різних стартапчиків які не зайшли, це дуже сильно демотивує. Цей проєкт повернув мені віру в себе, в те що я можу придумувати непогані проєкти, а не просто добувати УБТ на дейтинг смартлінк.
Чому закрились?
Причин багато і немає жодної яка дасть відповідь на 100%, ось декілька із них:
- Відсутність АРІ і гарантій від китайців;
- Зміна цін відразу після запуску бота;
- Виявилось, що ресейлінг проксі це не те, чим мені хочеться займатись, але варто було спробувати щоб це зрозуміти.
Ми продали 500Gb трафіку і заробили майже 1000$
Кінець історії вийшов доволі хуйовенький по подачі, але і я вже заїбався писати.
Головне в цій історії – це те, що на скрінах ви можете знайти магазин китайців щоб купити собі дешеві непогані резидентські проксі і прочитали історію маленького стартапчика який зміг, але не зовсім.
Так і не зрозуміла, чому ти поганий проджект🥲🥲🥲
А стаття цікава, до речі.
як мінімум ТЗ було дуже крінжове
Ну це просто не ТЗ, а структура бота і вона норм
Чекаю статтю про те - що ти купив за профіт, який отримав
Тут все просто, всі зароблені кошти в 2023 пішли на донати для ЗСУ
Єбать, сказка. Топ стаття, те шо й хотів почитати
Дуже цікава стаття 🔥
Дякую за згадку Ґіка ♥️
Ну от і всьо, вб'ють мої найкращі проксі...
Я тобі дав достатньо часу 😁
а міг би ще в липні цю статтю написати, цінуй мою лінь і погану продуктивність 🤣
Я ціную, але краще б ти мені ще й цього бота віддав і я всім би теж продавав проксі, які ми самі юзаємо😎
краще б я просто тобі перепродавав і все 😂
Мені ця ідея подобається 😍😍 шкода тільки, що трохи запізно