

Признавайтесь, бували у вас ситуації, коли в 3 ночі під час напливу мотивації ви запланували стііільки всього: і встати о 6 год, і зарядку зробити, і сніданок повноцінний приготувати, і ще цілий список різних задач, як робочих, так і особистих? А тепер дайте собі чесну відповідь – багато разів ви виконували весь той список? Проблема таких списків зазвичай полягає в тому, що вони банально нереалістичні. Тож наша задача реалістично подивитись на свій графік і свої можливості, щоб пізніше не розчаровуватись в собі. Бо це не ви такі ліниві, це ви просто неправильно виконуєте етап естимації.

Тому почнемо з того, що це взагалі таке той естімейт і трекінг.
Естимація – це коли ви оцінюєте або прогнозуєте, скільки часу може знадобитись на ту чи іншу задачу. Простіше кажучи, це коли до вас приходить проджект і питає: "Скільки часу тобі потрібно для того, щоб накидати простий вайрфрейм каталогу?", а ви йому відповідаєте: "3 години».
Так як в душі я аналітичний аналітик, я за те, щоб у будь-яких рішеннях, гіпотезах і прогнозах завжди опиратись на доступні дані, в тому числі і для естимації. А щоб якісь дані в нас зʼявились, їх потрібно зібрати. Тут вже на допомогу приходить тайм трекінг – відстеження часу, витраченого на те чи інше завдання.
Якщо що я зовсім не закликаю до використання компаніями тайм трекерів! Я сама такого не люблю, я за довіру в стосунках. Тут про особистий підрахунок часу для свідомого покращення своєї продуктивності.
Як ці занудні процеси допомагають виконувати той самий, написаний у рожевих окулярах, список задач?
Все просто: якщо ви знаєте, скільки часу зазвичай у вас займає задача, то зможете прогнозувати найбільш правдоподібно, скільки часу вона займе у вас завтра. А тепер візьміть і порахуйте, скільки годин займає кожна задача з вашого чарівного списку і чи фізично ви зможете їх виконати хоча б за 24 години. Навіть якщо і так і ви наступні 24 години не плануєте спати, а спрямуєте всі свої зусилля суто на виконання задач, то ви все одно не встигнете)))
Чому так? Бо такий спосіб планування не враховує ризики, непередбачувані ситуації і ваші фізичні можливості. Якщо вам раптово хтось подзвонить, напише, викличе в зум або у вас просто збіжить молоко, ви будете змушені витратити на це час, хоча в ваші плани це не входило.

Тому ось список порад, як врахувати все:
- Визначте справжній час, який ви витрачаєте на якусь задачу. Прогнозуйте лише ті задачі, які ви ніколи не виконували. Ніколи не кажіть собі: «Тоді я просто відволікався, а завтра я відволікатись не буду і зроблю цю задачу за годинку». Такого не буде, ви і завтра будете відволікатись, змиріться.
- Додайте 20% часу на ризики. В ідеалі до всіх задач, але якщо бачите, що буфер надто великий для вас, то додайте ризики хоча б до найбільш обʼємних або непередбачуваних задач.
- Якщо є моменти, які потенційно можуть виникнути, додавайте їх теж. Це можуть бути наприклад, правки.
- Додавайте в список не тільки робочі таски, але і відпочинок. По-перше, не треба себе заганяти і вимагати від себе якоїсь овер продуктивності. По-друге, якщо ви не сплануєте відпочинок, то ймовірність того, що ви все одно його зробите величезна, але тоді весь графік зсувається. Це стосується і якихось інших буденних справ, на які теж йде ваш час і буфер в 24 години зменшується. Вам не обовʼязково (і навіть не треба бо це вже нездорово) розписувати кожен свій рух, але ви можете закласти на це якусь кількість часу загалом.
- Натягніть ваш список на календар. Тобто прямо пропишіть, в який час і яку задачу ви будете робити. Це не для того, щоб поїхати дахом і мити руки за розкладом. Це для того, щоб подивитись на свій список максимально реалістично. Ви просто побачите, що ваш список просто не поміщається в один день. А крім того, це допоможе вам групувати схожі задачі або відповідати на запитання «Коли буде готовий дизайн?», бо ви вже будете приблизно уявляти, коли сядете за нього і коли закінчите.
Так ваш графік стане максимально індивідуальним під ваші особисті проблеми. Я вже не кажу про те, що трекінг часу допомагає спостерігати за своїм ростом або деградацією, відстежувати час своєї найкращої продуктивності і тд.
Ви можете поринати в цю тему настільки глибоко, наскільки вам це окей. Наприклад, раніше я відстежувала і фіксувала в таблиці час на різні задачі. Але зараз я вже цього не роблю, бо задачі повторюються і я приблизно знаю, що і скільки мого часу займає (але це не мій мрійливий мозок так прикинув, а дійсно воно стільки займає, бо раніше я рахувала). А якоїсь глибшої інформації від цих даних мені не треба, піки продуктивності я відстежую по відчуттях і т д.
Колись я розробила цілу систему естимації і тренінгу часу для команди, яка допомогла нам точніше визначити обʼєми проектів і їх вартість. Тому якщо вам цікаво почитати ще щось від мене, запрошую до мого телеграм-каналу про дизайн, дослідження і менеджмент.
Рекомендовані статті
Дякую за статтю і корисну інформацію. Особливо за список порад. Треба ще
Тішусь, що комусь корисно🥰 Дякую, Таня!