avatar
2 хвилин читати

Як будувати бренд афф мережі: реальність, кейси, мотивації

Як будувати бренд афф мережі: реальність, кейси, мотивації

Всім привіт! Мене звати Настя, і зараз я займаюся розвитком бренду афіліат нетворку Cpamatica і нашого смартлінк проекту Resality. На позиції бренд менеджера я працюю вже 1,5 роки, але загалом в ніші я більше 10 років.

Мій шлях теж починався в команді Cpamatica - до цього я 8 років працювала афіліат менеджером і це стало хорошою базою для моєї теперішньої ролі. Коли я починала ще у 2016 році, аффсвіт був зовсім іншим. За цей час ринок пройшов через багато етапів: бум трафіку з прілок, хвилю масового УБТ з азійського ринку, десятки фродових історій, а зараз і вплив AI на нішу.

TES Prague, 2023
TES Prague, 2023

Коли я переходила в бренд, я вже добре розуміла ринок, аудиторію, медіа, форуми і людей навколо цього всього. На старті моєї кар'єри афф менеджером хантити партнерів було необхідністю, тому доводилося жити всередині цього середовища. Але не зважаючи на це, роль бренд менеджера виявилася зовсім не такою, як я собі її уявляла.

Що мене найбільше здивувало після переходу в бренд?

Спершу я думала, що бренд більше про креатив, ідеї та красиві картинки. А креативних ідей в моїй голові завжди дууже багато, тому здавалося що це перфект метч. Насправді ж дуже швидко все перетворилося на нескінченний потік питань - де розміщуватися? як комунікувати? що працює? що пріоритезувати? як зрозуміти, що активність була корисною? І якщо раніше мої KPI були максимально прямими та зрозумілими - партнери, об'єми, цифри, то тут все стало менш очевидним.

Що виявилося складнішим, ніж я думала?

Писати експертний контент

В афіліат сфері всі люблять читати експертні статті, але далеко не всі люблять їх писати 🙂 Тому інколи доводиться буквально витягувати матеріали з афф менеджерів, які не завжди бачать у цьому прямий результат. І їх можна зрозуміти. Більшість бренд активностей не приносять швидких та очевидних результатів у цифрах.

Вимірювати ефективність

Це взагалі окрема історія. Якщо партнер прочитав нашу статтю сьогодні, через місяць побачив бренд на конференції, ще через декілька тижнів почув про нас від знайомого, а потім зареєструвався - що саме спрацювало? Іноді відповідь: усе разом. Але для людини, яка звикла працювати з конкретними KPI, це непроста історія.

Багатофункціональність

До переходу я думала, що бренд - це більше про контент і комунікації. А потім виявилося, що це: копірайтинг, дизайн, івенти, мерч, PR, соцмережі, крос-промо, комунікація з підрядниками та ще десяток різних задач. На старті значна частина цього була на мені, але зараз бренд команда виросла, і ми вже значно якісніше закриваємо свої напрямки.

Кейс, який у моїй голові виглядав дуже простим

Одним із найцікавіших кейсів для мене стала наша колаборація з українським художником Олесем Дерегою. У моїй голові все виглядало дуже просто: знаходимо класного відомого художника → створюємо крутий арт → друкуємо лімітований дроп → всі щасливі. Ну думаю — ізі 🙂 Але реальність виявилася трохи іншою. Майже 6 місяців роботи. Десятки перероблених ескізів. Зміни стилю, кольорів, сенсів. І найцікавіше - нескінченні обговорення того, що дуже важко описати словами: "тут не той вайб", "тут забагато деталей", "та в цілому норм, але", "ось це трошки дивно", “можливо, спробувати з об’ємом працювати”. В якийсь момент я зрозуміла одну річ: дивитися на готовий арт і створювати його разом - це дуже різні речі. Але в результаті ми прийшли до того, чого хотіли: знайшли крутих підрядників, надрукували мерч, який хочеться не просто отримати, а реально носити. І для мене це був дуже цікавий досвід - коли ти створюєш не просто черговий бренд матеріал, а щось, що може викликати емоцію.

І якщо чесно - мені дуже цікаво, чи вдалося нам передати ту ідею, яка була в голові від самого початку: динаміку, рух, трохи хаосу, амбіції та енергію афіліат світу. Тому заглядайте до нашого Instagram чи Telegram, подивіться, що в нас вийшло, і напишіть мені чесно: вам здається, нам вдалося це передати чи ні?

Що мене мотивує?

Найбільше мене зараз мотивує момент, коли починаєш бачити, що бренд живе окремо від тебе. Коли люди впізнають стиль, згадують івенти, носять мерч або просто пишуть теплі слова команді. Напевно, саме тоді розумієш, що вся ця робота була не дарма.

Історій з життя бренду насправді є ще дуже багато, всі в одну статтю не помістиш. Робота з людьми, різні погляди на красиве, різні стилі, різне розуміння роботи з лояльністю - це все, що робить процес трохи складнішим, але захоплюючим. Якщо вам цікаво про таке читати - діліться думками. Можливо, це стане початком ще однієї серії матеріалів :)

ПС. Є ще одна біль, яка роками переслідує бренд менеджерів: правильне написання назви бренду. Тому залишу тут маленький фінальний меседж: це — Cpamatica. Не CPAmatica, не Cpa Matica, не CPAMmatica 🙂

1 Коментар
avatar
Alex Follow
5 hours ago

Я з тих людей які в чатах чи особистих повідомленнях пишуть cpamatica або CPAmatica 😁🫣