avatar
5 хвилин читати

Як створювати мерч, який будуть носити та показувати в сторіс: інтерв’ю з Piarcia

Якщо ти вирішив робити мерч, то, звичайно, ти хочеш, щоб його носили та впізнавали — інакше який сенс? Ти не зможеш точно підрахувати, скільки лідів прийшло після того, як ти дропнув кепку зі своїм лого, але точно помітиш, якщо десятки партнерів викладуть фото в цій кепці у своїх соцках. 

Звичайно, банальна кружка з назвою твоєї команди навряд чи викличе такий ажіотаж. Але як зробити саме такий мерч, який сподобається? Що вибрати в якості продукту для мерчу? А може, твоїй команді мерч і не потрібен? 

На ці та інші питання нам відповіли Piarcia — маркетингова команда для арбітражників у білих і сірих нішах. Вони по-справжньому вміють у PR і знають, як робити класний і незвичний мерч. 

Прочитати варто хоча б заради фото їхніх шикарних робіт!

Питання: Мерч є практично в кожній CPA-сітці, афілейт-нетворку, арбітражної команди. А чи справді він потрібен всім? 

Відповідь: Ні, мерч потрібен далеко не всім. Але він однозначно знадобиться для поїздок на конференції, подарунків партнерам і для того, щоб вибудувати класну та душевну корпоративну культуру. Тільки це має бути справді крутий мерч. А стильний мерч — це не просто чорний худі стандартних розмірів з лого посередині. 

Це класні виварені кепки в стилі 90-х з сережками та акуратним логотипом збоку для літньої конференції в Барсі, це дошки для серфінгу з графіті-малюнком і логотипом для конфи в Лісабоні восени, це яскраві лижні окуляри для грудневого івенту у Варшаві, це таблетниці та набір вітамінів для весняної конфи в Амстері.

Або, наприклад, такі стильні чохли для смартфонів, килимки та картини.
Або, наприклад, такі стильні чохли для смартфонів, килимки та картини.

Питання: Мерч — одне з вкладень у маркетинг, для якого немає чітких метрик. Як зрозуміти, що мерч справді вийшов крутим і був створений не даремно?

Відповідь: Творчий і якісний мерч носять і показують у сторіс. Це нативна реклама для брендів і найкращий комплімент для наших креативників та виробників :)

Отже, ознаки крутого мерчу:

  • Його пам’ятають і намагаються зробити такий самий чи подібний.
  • Твоєму піарнику постійно пишуть із запитанням: де і як дістати мерч?
  • Його асоціюють тільки з твоєю компанією — як Bearbrick від 1win.
Bearbrick — це колекційні фігурки у вигляді ведмедів, і багато хто дізнався про них саме після того, як 1Win кастомізували їх для мерчу. Джерело фото: Профайл 1Win в Facebook
Bearbrick — це колекційні фігурки у вигляді ведмедів, і багато хто дізнався про них саме після того, як 1Win кастомізували їх для мерчу. Джерело фото: Профайл 1Win в Facebook


Питання: Які зараз тренди в ніші мерчу, і як зрозуміти, який із цих трендів підходить конкретному бренду?

Відповідь: У нас підхід не з погляду трендовості, а з погляду потреб ЦА. Допустимо, ми робимо мерч для партнера, у якого буде день народження. Ми дізнаємося його хобі, що б він хотів отримати в подарунок, де і як він живе. 

Наприклад, одного разу ми дізналися, що партнер — великий любитель пуеру, а ще — що його діти недавно розбили пуерний чайник. Тоді ми подарували йому новий набір під пуер і сорт чаю, який дуже важко дістати. Увесь набір був ручної роботи, а на дні вицарапане лого його компанії.

Ще випадок: за 3 дні до конференції оголосили штормове попередження, і весь тиждень йшов дощ, хоча країна і місто весь рік сонячні. Прийшлося за 3 дні шукати в новій країні виробництво суперміцних парасольок, дизайнити малюнок і виготовляти парасольки. Все вийшло, більше парасольок ні в кого не було, а таких соковитих — тим більше.

Який висновок: коли ми робимо мерч або іншу маркетингову послугу — PR, SMM, діджитал, стенди, особистий бренд — ми в першу чергу аналізуємо аудиторію. А далі дізнаємося конкретику: гео, можливості, цілі, бажання тощо.

Питання: які саме речі варто брати для мерчу? Що зараз найбільш популярно — одяг, павербанки, ручки, чашки? Як обґрунтовується цей вибір?

Відповідь: найбільш популярний одяг: футболки, худі, шкарпетки. Але стандартне ми не любимо. Ми за те, щоб вирізнятися, і навіть такі базові речі робити незвичними: асиметричними, з величезними малюнками, неоновими фарбами, мотузками, цікавими написами тощо.

Але понад усе ми любимо, щоб і самі речі були нестандартними: наприклад, крикетні ракетки, відкривачки для пива, санки, авоськи, фотоапарати миттєвого друку.

Питання: скільки коштує зробити мерч? Чи варто взагалі за це братися, якщо бюджет обмежений?

Відповідь: Все залежить від мети та тих речей, які ми брендуємо для мерчу. Якщо потрібен мерч на конфу зі стендом, то знадобиться не менше 50 одиниць кожного товару, а великі бренди роблять по 200 і навіть більше. 

Одна футболка або худі коштує від 25 до 100 доларів, але в цілому це залежить від різних деталей: вартості самих речей, наскільки складний дизайн, як будуть наноситися принти тощо.

Що стосується обмеженого бюджету, тут також потрібно розуміти цілі. Так, буває, що мерч на якомусь етапі й не потрібен — а натомість краще організувати виступ власника на конфі або створити інфопривід для обговорення в соцмережах. Або, наприклад, знайти інвестора! 

Все це ми також можемо організувати — ми знаємо, як робити бренди та людей популярними — навіть у сірих нішах аффілейт маркетингу, крипти, адалту та інших 🙂 

Якщо тобі потрібен мерч, за яким будуть полювати, або інші маркетингові послуги — пиши:

https://t.me/piarcia

Ну і підписуйся на наш Instagram - https://www.instagram.com/piarcia_marketing/ 

Підписуйтесь на телеграм канал @ban_media
1 Коментар
avatar
BOB FARM
1 week ago

Годно